Tuvākajos gados gaidāma strauja velosatiksmes īpatsvara palielināšanās Rīgā
2007.gada 3.aprīlis.
Informāciju sagatavoja Zanda Skujiņa, "Veloriga.lv" pārstāve.
Ņemot vērā vispārējo, tajā skaitā transporta, izmaksu sadārdzināšanos, vieglo automašīnu skaita pieaugumu, kas tiešā veidā atstāj ietekmi arī uz sabiedriskā transporta mobilitāti, šobrīd vērojamo ikdienas velosipēdistu skaita pieaugumu pilsētā, kā arī šobrīd realizētos projektus veloinfrastruktūras uzlabošanā Rīgā, paredzams, ka tuvākajos divos trijos gados gaidāma strauja velosatiksmes īpatsvara palielināšanās Rīgā, secina velosipēdistu portāls Veloriga.lv.
"Ja iepriekšējā vasara iezīmējās ar tendenci, ka velosipēdisti pārtrauca kautrēties par veloķiveru lietošanu un liela daļa cilvēku, kas lieto velosipēdu kā alternatīvu transporta līdzekli, pilsētas ielās bija redzama ar ķiverēm galvā, tad aizvadītā ziema, iespējams, pateicīgo laika apstākļu dēļ, bija pirmā, kad Rīgas ielās bija vērojami ļoti daudzi velosipēdisti. Ne tikai velokurjeri, bet arī tādi cilvēki, kas velosipēdu izmanto, braucot no mājām uz darbu un atpakaļ vai kārtojot ikdienas darīšanas. Tas liecina, ka velosipēds no atpūtas inventāra pakāpeniski pārtop par alternatīvu transporta līdzekli, kā tas ir citās Eiropas valstīs," konstatē Veloriga.lv redaktors Romāns Meļņiks.
Kā pozitīvs faktors, kas veicinās velotransporta attīstību, vērtējams arī Rīgas domes pēc ilgiem gadiem atsāktais darbs pie veloceliņu izbūves. Šogad vien taps divi veloceliņi – no Centra uz Mežaparku, kas nākotnē tiks savienots ar celiņu uz Vecmīlgrāvi un tā saucamais Zaļas jeb atpūtas veloceliņš, kas sāksies pie TC Olympia, pieslēdzoties jau esošajam Centrs-Jūrmala celiņam un vedīs Mārupes virzienā caur Uzvaras un Arkādijas parku, gar Mārupīti.
"Ja veloceliņi no centra uz Mežaparku un no Rīgas centra uz Jūrmalu ir vairāk domāti tiem cilvēkiem, kas velosipēdu izmanto kā transporta līdzekli ikdienas gaitās, tad Zaļais jeb atpūtas veloceliņš ir orientēts uz to, lai nodrošinātu infrastruktūru atpūtas braucieniem. Paredzams, ka atšķirībā no maģistrālajiem celiņiem, ko ikdienā izmanto steidzīgāki velobraucēji, šeit velosipēdisti brauks daudz lēnāk, baudot dabu, stiprinot savu veselību," stāsta Rīgas domes Satiksmes departamenta Starptautisko projektu un velosatiksmes attīstības nodaļas vadītāja Olita Sproģe.
"Tas, ka Rīgas dome beidzot atsākusi veloceliņu būvi, ir tāds kā lūzuma punkts pašvaldības attieksmē pret velosipēdistiem. Politiķi ir novērtējuši, ka velosipēdistu īpatsvara pieaugums ir viens no daudzajiem risinājumiem satiksmes sastrēgumu mazināšanā un šis risinājums ir jāizmanto. Aprēķins ir vienkāršs – lietota automašīna šobrīd ir nopērkama par laba velosipēda cenu. Tas, kuru transporta līdzekli izvēlēsies Rīgas iedzīvotāji, atkarīgs no apstākļiem, kādi būs radīti viena vai otra transporta lietotājiem," atzīst Romāns Meļņiks.
Lai veicinātu velosipēda kā alternatīva satiksmes līdzekļa popularitāti, ļoti svarīga ir gan nekustamo īpašumu apsaimniekotāju atsaucība un ieinteresētība, pie ēku ieejām veidojot statīvus vai stiprinājumus velosipēdu drošai pieslēgšanai (šobrīd velosipēdi tiek pieslēgti pie ceļazīmēm), gan arī pārējo satiksmes dalībnieku saprotošas attieksmes veidošanās pret velosipēdistiem.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru