Lai pavasari un vasaru varētu izbaudīt tīrā un sakoptā vidē un kūlas dedzinātāji apdomātu savu muļķīgo rīcību, „Projekts Pēdas” sadarbībā ar valsts SIA „Vides projekti”, apdrošināšanas sabiedrību „If Latvija”, Iekšlietu ministriju un Policijas akadēmiju rīko talku „PAR teritorijas sakopšanu, PRET kūlas dedzināšanu”.
Pulcēšanās sestdienas rītā, 17.maijā, plkst. 10.00 Mirdzas Ķempes un Ezermalas ielu krustojumā Mežaparkā.Šī nebūs parasta talkošana – tā būs akcija par tīrību un reizē pret kūlas dedzināšanu.Mežaparks tiek uzskatīts par vienu no zaļākajiem un klusākajiem Rīgas rajoniem, taču diemžēl arī šeit ir ļoti daudz piesārņotu un neapsaimniekotu teritoriju. Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta datiem, ik gadu Mirdzas Ķempes ielā notiek vidēji astoņi kūlas ugunsgrēki, bet 2003.gadā pat 11 kūlas ugunsgrēki! Pēdējo piecu gadu laikā šeit dzēsti 40 kūlas ugunsgrēki. Visiem talkotājiem būs arī īpašs pārsteigums – pēc labi padarīta darba uzstāsies grupa ASTRO’N’OUT! Akustiskajā programmā būs dzirdamas arī klausītāju iemīļotās dziesmas „Nē gravitātei”, „Daļa Rīgas” un „Tici sev”.Talkas laikā darbosies radošā zīmēšanas darbnīca.Aicinām visus, kuriem ir vēlēšanās palīdzēt dabai un iepazīties ar jauniem draugiem!Pieteikšanās talkai pedas@pedas.lv.Papildu informācija mājas lapā www.pedas.lv un www.videsprojekti.lv. Talkas vietā ērti var nokļūt ar sabiedrisko transportu – no Rīgas centra kursē 8. un 11. tramvajs (līdz pieturai Mirdzas Ķempes iela).
Dienas kārtība: 10:00 – talkas dalībnieku pulcēšanās Mirdzas Ķempes un Ezermalas ielas krustojumā10:30 – talkas sākums, radošā darbnīca bērniem12:00 – izrāde „Kāpēc raudāja stārķis”12:30 – talkas dalībnieku apbalvošana12:45 – pusdienas 13:00 – grupas ASTRO’N’OUT koncerts13:45 – zīmēšanas konkursa apbalvošana Kampaņas "Nededzini savu zemi!" ietvaros muzikālo dabas mācības stundu/izrādi „Kāpēc raudāja stārķis?” šogad noskatījās 5000 skolēni 40 Latvijas skolās, pateicoties If Latvia un Vides projekti atbalstam. Izrāde ir emocionāls un muzikāls stāstījums, kas izglīto par kūlas ugunsgrēku postošo iedarbību. Priekšnesumu sagatavojuši „Mazās ģildes” mākslinieki.Kūlas ugunsgrēki nodara kaitējumu ne tikai videi (degšana rada gaisa un ūdens piesārņojumu, noplicina zemi un apdraud dabas daudzveidības saglabāšanu), bet arī cilvēku īpašumiem, veselībai un pat dzīvībai. Šogad Latvijā kopumā reģistrēti 903 kūlas ugunsgrēki. Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā kūlas ugunsgrēkos bojā gājuši 30 cilvēki un smagi cietuši 27 cilvēki, nodegušas vairāk nekā 2000 ēkas, lielas platības meža un kokmateriālu.Tādēļ svarīgi ir nopļaut zāli jau vasaras beigās vai rudenī, lai samazinātu kūlas ugunsgrēkus pavasarī!
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru